MINIMONTOLIT2

MINIMONTOLIT to linia produktów do ręcznego cięcia ceramiki odpowiednia zarówno dla profesjonalnych glazurników jak i dla majsterkowiczów. Linia tych urządzeń została zaprojektowana do cięcia ceramiki o różnej grubości (0-20 mm) oraz pod różnym kątem (0-60 ƒ). Łatwe w wymianie węglowo-wolframowe kółka o dużej średnicy (wykonane w specjalnej opatentowanej przez MONTOLIT technologii) umożliwiają cięcie dowolnego typu ceramiki. Maszyna została wykonana ze stopu aluminium i posiada schowek na zapasowe kółka tnące i trzpienie. Dzięki czemu użytkownik ma wszystko co potrzebne do pracy w zasięgu ręki. Specjalny odporny na uderzenia i zadrapania materiał, który pokrywa punkty styku narzędzia tnącego z materiałem zapobiega zadrapaniom i zabrudzeniom delikatnych oraz jasnych powierzchni. Specjalne bardzo twarde, podwójne ostrze z utwardzanej stali gwarantuje wytrzymałość i niezawodność maszyny nawet przy pracy w najtrudniejszych warunkach. Natychmiast po wykonaniu nacięcia na ceramice, dźwignia automatycznie ustawia się w pozycji odpowiedniej do łamania. Podczas cięcia ceramika spoczywa na dwóch niezależnych, amortyzowanych blatach.

MINIMONTOLIT2 tabelka

MINIMONTOLIT2 3 MINIMONTOLIT2 1 MINIMONTOLIT2 2 
 
 

MINIPIUMA

Mała przecinarka do glazury wymiar (cięcie i systemu Push) może zmniejszyć wszystkie rodzaje płytek, do grubości 0-20 mm i długości 43 cm, szybko i precyzyjnie. Dzięki kątomierz, nawet przekątnej i out-of-kwadratowy cięcie jest bezpieczne i proste.  A po dodaniu nakładki antypoślizgowej MOSAKIT (art. 58) tnie arkusze mozaiki i szkła.

Wykorzystanie:
Stosując uchwyt, nacięcie jest wykonywane za pomocą suwu wypychania, która jest wysoce skuteczny do wszystkich materiałów. Na kątomierz istnieją dwie skale pomiarowy: po pierwsze, na pochyłej części odnosi się do krawędzi płytki i stanowi właściwą pomiarów dla wszystkich stopni nachylenia. Drugi zakres, w górnej części kwadratu, zapewnia pomiar z rogu płytki do linii cięcia do 45 ° cięcia, i jest szczególnie przydatny do dekarze. Dźwignia jest ono wyposażone w specjalne urządzenia odcinającego. To urządzenie, wykonane z materiału odpornego na zarysowania, obniża się automatycznie, gdy uchwyt jest podniesiona i jest niezbędna do cięcia płytek po przekątnej i cięcia mozaiki (tylko z art. 58 Mosakit).

Charakterystyka:
Wykonane z odlewanego ciśnieniowo aluminium i stali niklowanej dla maksymalnej wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne; stopy i odcięcia urządzenia wykonana ze specjalnego tworzywa sztucznego bez zadrapania. Standardowo koła tytanu (specjalnie dla gresowych); kątomierz placu zamyka się bez wystających poza profil maszyny. Stoły wysklepione zapewnić bezpieczne dzielenie płytek. Dwukrotnie grubość, plastikowe pudełko odporne na uderzenia, z szuflady do przechowywania różnych narzędzi i altany na tarczy diamentowej.Mała przecinarka do glazury wymiar (cięcie i systemu Push) może zmniejszyć wszystkie rodzaje płytek, do grubości 0-20 mm i długości 43 cm, szybko i precyzyjnie. Dzięki kątomierz, nawet przekątnej i out-of-kwadratowy cięcie jest bezpieczne i proste.

MINIPIUMA P tabelka

 
 
 COMBISLALOM

Adresowany do profesjonalistów COMBI SLALOM połączył linię typowych maszynek do cięcia ceramiki po liniach prostych z urządzeniem pozwalającym na wykonywanie cięć po łukach.

Aby było to możliwe inżynierowie i projektanci firmy Montolit opracowali urządzenie, które posiada możliwości charakterystyczne dla standardowych urządzeń tego typu jak i dodatkowo: pozwala wykonywać cięcia po łukach zgodnie z wcześniej wybranym przez operatora szablonem. Specjalne łożyskowanie urządzenia gwarantuje łatwość i precyzję dokonywanych cięć. Element łamiący ceramikę został wykonany techniką gwarantującą ochronę przed zadrapaniami i zarysowaniami. Blat roboczy został wykonany z wodoodpornej, sklejki bukowej i zawiera podręczne pudełko na zapasowe kółka do cięcia.

Inne cechy urządzenia:

  • rozmiar ostrza (Ø20mm) ze specjalną, tytanową osłoną, zapewniającą łatwiejsze cięcie i przedłużającą żywotność maszyny, nawet przy cięciu twardych materiałów, które są teraz w użyciu (np. kamionka, klinkier i inne)
  • niklowana, metalowa ekierka do prostych i kątowych cięć wyskalowana w milimetrach
  • antypoślizgowa podstawa.
 

COMBISLALOM tabelka

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE*
REGULOWANY SZABLON DLA COMBISLALOM
Art. SR000B

SR000B

SR000B

 

Art. SL53

SMART LINE to nowa linia maszynek do ręcznego cięcia ceramiki odpowiednia zarówno dla profesjonalnych glazurników jak i dla majsterkowiczów.

ART. SL33 SL43
max. długość cięcia 33 43
cięcie po przekątnej 24 x 24 31 x 31
max. grubość płytek 0 ÷ 2.2 0 ÷ 2.2
waga urządzenia 4.7 5.4