o nas


produkty


napisz e-mail katalog    Montolit
   Track
   System
pełna oferta producenta
(j. angielski)
cennik 2017-2018 warunki gwarancji

Montolit BLOG
(jęz. angielski)

Tiling Tools
Montolit Blog

COMBISLALOM
maszyna do cięcia płytek ceramicznych po łukach


PERFEKCYJNE LINIE LUB KRZYWE WYKONANE PRZEZ „COMBISLALOM” FIRMY BREVETTI MOTNOLIT.
Ceramiczne płytki, jak inne szlachetne materiały (marmur, granit i inne) są współcześnie używane przez projektantów i architektów, żeby ozdobić i urozmaicić budynki zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ich inwencja przestała być ograniczana tylko do kolorystyki i rozmiarów stosowanego materiału: wciąż rośnie zapotrzebowanie na fantazyjnie wycięte kształty i wzory przy układaniu ceramicznych powierzchni. Aby spełnić te wymagania potrzebne są specjalne umiejętności i wysoki poziom profesjonalizmu po stronie zarówno glazurnika jak i konstruktora a także urządzeń dzięki którym wykonywanie takich zamówień jest możliwe. W odpowiedzi na te nowe trendy Dział Rozwoju i Badań firmy Brevetti Montolit opracował ręczne urządzenie do cięcia ceramiki zupełnie nowego typu. Adresowany do profesjonalistów Combi-Slalom połączył linię typowych maszynek do cięcia ceramiki po liniach prostych z urządzeniem pozwalającym na wykonywanie cięć po łukach. Aby było to możliwe inżynierowie i projektanci z firma Brevetti Montolit opracowali urządzenie, które posiada możliwości charakterystyczne dla standardowych urządzeń tego typu jak i dodatkowo pozwala wykonywać cięcia po łukach zgodnie z wcześniej wybranym przez operatora szablonem. Specjalne łożyskowanie urządzenia gwarantuje łatwość i precyzję dokonywanych cięć. Element łamiący ceramikę został wykonany techniką gwarantującą ochronę przed zadrapaniami i zarysowaniami. Blat roboczy został wykonany z wodoodpornej, sklejki bukowej i zawiera podręczne pudełko na zapasowe kółka do cięcia. Inne ważne cechy urządzenia:
- rozmiar ostrza (Ø20mm) ze specjalną, tytanową osłoną, zapewniającą łatwiejsze cięcie i przedłużającą żywotność maszyny, nawet przy cięciu twardych materiałów, które są teraz w użyciu (np. kamionka, klinkier i inne)
- niklowana, metalowa ekierka do prostych i kątowych cięć wyskalowana w milimetrach
- anty poślizgowa podstawa.
To unikalne urządzenie zostało opracowane i wyprodukowane przez inżynierów firmy Brevetti Montolit i chronione międzynarodowymi patentami.

ART.
S63 63 44 x 44 0 ÷ 2 90x40x25 19

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE*
REGULOWANY SZABLON DLA COMBISLALOM
Art. SR000B w S63